Mokykla
Choras
Dagilėlis

„DAGILĖLIS“ TARPTAUTINIO ST. ŠIMKAUS KONKURSO ATIDARYMO KONCERTE PARODĖ ITIN AUKŠTĄ MENINĮ LYGĮ

Gegužės 12 d. Klaipėdos koncertų salėje įvyko 22-ojo tarptautinio Stasio Šimkaus chorų konkurso atidarymas ir koncertas, kurio pagrindinis akcentas – berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ pasirodymas

Choro dirigento Remigijaus Adomaičio unikalumo dėka choras parodė itin aukštą meninį lygį ir profesionalumą. Berniukų ir jaunuolių veiduose spindėjo veržli energija, akyse – ryžtas, o laisvi dainininkų judesiai išdavė meilę chorinei muzikai.

Choras atliko lietuvių ir užsienio kompozitorių kūrinius. Po ilgos pertraukos „Dagilėlis“ atliko ypatingą kūrinį pavadinimu „Žemaičių plentas“, kuris 2006 m. tarptautiniame konkurse, Čekijoje, chorui atnešė pirmąją vietą ir GRAND PRIX. Kūrinyje solo partiją atliko angelišku balsu dainuojantis Aistis B. 

Chorui akomponavo koncertmeisterė Daiva Šulcaitė, o Domas U., Benas G., Kristautas L., Kajus L. ir Jokūbas R. pritarė įvairiais muzikos instrumentais.

Programoje taip pat nuskambėjo palaikymo Ukrainai kūrinys, kurį klausytojai palydėjo gausiais plojimais atsistoję. Po koncerto berniukų ir jaunuolių atėjo pasveikinti ir pats festivalio meno vadovas ir direktorius Algirdas Šumskis.

 

Tarptautinis Stasio Šimkaus konkursas garsėja kaip konkursas, į kurį atrenkami aukšto meninio lygio žinomi Lietuvos ir užsienio kolektyvai. Konkurso vertinimo komisijos darbe dalyvauja žymūs Lietuvos ir užsienio chorvedžiai. Pasirodymas šio konkurso atidaryme – didžiulė garbė, o konkurso nugalėtojų laukia didžiulis pripažinimas.

Konkurso rengėjai – Klaipėdos miesto chorinė bendrija „Aukuras“, kartu su Klaipėdos miesto savivaldybe, Lietuvos nacionaliniu kultūros centru.

R. Bieliausko nuotraukos | 2022-05-12

< Atgal

Comments are closed.